KÚPIŤ

 

Zistite, aké zdravotné ťažkosti vám môže spôsobiť nedostatok kolagénu v tele

Zistite, aké zdravotné ťažkosti vám môže spôsobiť nedostatok kolagénu v tele

Kolagén je prirodzenou súčasťou nášho tela, no postupným starnutím oň prichádzame, a to spôsobuje rôzne ťažkosti, ktoré sa odzrkadlia na našom zdraví. Preto je dôležité pravidelne ho dopĺňať a pomôcť tak nášmu organizmu vysporiadať sa s mnohými problémami. Áno, niekedy je to naozaj také jednoduché! Pozrite sa spolu s nami, ako sa môže nedostatok kolagénu v tele odzrkadliť na vašom zdraví.

Zhoršená imunita

Veľká časť nášho imunitného systému je závislá od správne fungujúceho trávenia. Odohráva sa v ňom množstvo procesov, ktoré pomáhajú nášmu telu brániť sa proti rôznym baktériám a vírusom, a preto je dôležité, aby fungoval čo najlepšie. Vedeli ste, že svojmu tráviacemu systému môžete pomôcť aj pravidelným užívaním morského kolagénu? Stačí ho užívať každé ráno a vaše trávenie tak bude fungovať ako hodinky. A spolu s ním aj pre dnešnú dobu tak dôležitá imunita.

Nestálosť cukru v krvi

Hladina cukru v krvi, ktorá je mimo normy, môže spôsobiť rôzne ťažkosti, ako napríklad trasenie tela, neostré videnie, slabosť alebo búšenie srdca. Niekedy sa s ňou stretávajú aj zdraví ľudia, no nízka hladina cukru je mimoriadne nebezpečná pre ľudí s cukrovkou typu 2. Práve hydrolyzovaný kolagén obsahuje vysokú dávku glycínu, ktorý pomáha nastoliť zdravú hladinu cukru v krvi. To ocenia spomínaní diabetici alebo tiež ľudia, ktorí sa chcú cukrovke vyhnúť.

Nebezpečné ranky

Keďže kolagén je dôležitou zložkou našej kože a tkanív, jeho postupné ubúdanie je najbadateľnejšie práve na vonkajšej pokožke. Tá sa stane oveľa tenšou, menej vyživenou, a to vedie nielen k vyššiemu výskytu vrások, ale aj k nižšej odolnosti voči vonkajším podmienkam. Čo to znamená? Že oveľa ľahšie dochádza k jej poraneniu a následnému zotavenie. Ranky sa tak stanú voľne priechodné pre rôzne bacily a vírusy, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie. Pridajte kolagén v prášku do vášho jedálnička a pomôžte tak svojej pleti nastoliť stratenú silu, pevnosť a odolnosť.

Užívanie morského kolagénu nepomáha len vašej kráse, ale tiež predchádzaniu nepríjemným zdravotným problémom. Je základnou stavebnou látkou nášho tela a jeho nedostatok môže mať nepríjemné dopady na celý váš organizmus. Tak prečo to riskovať práve v tomto kritickom období? Navštívte náš ZEEN e-shop a vyberte si svoj vlastný morský kolagén, ktorý sa o vás postará.