KÚPIŤ

 

Prečo práve hydrolyzovaný kolagén ?

Prečo práve hydrolyzovaný kolagén ?

Odborníci z niekoľkých biologických oblastí, ako je dlhovekosť alebo dermatológia, naznačujú, že užívanie hydrolyzovaného kolagénu (HK) môže oddialiť niektoré charakteristické znaky, ktoré spájame so starnutím, ako je vypadávanie vlasov, vrásky, bolesti kĺbov a svalov a krehkosť kostry.

Ako jedna z najodolnejších proteínových štruktúr vďaka svojmu trojitému špirálovitému tvaru môže HK prospievať zdraviu kostí mnohými spôsobmi, a to ako tlmiaci prostriedok pri ochoreniach kostí, ako je osteoartritída, a ako posilňujúci prostriedok pre kostné bunky.

Hlavným dôvodom na opísanie HC ako doplnku proti starnutiu by boli jeho účinky na pokožku. Kolagén typu I a III je najbežnejší v pokožke a vo viacerých štúdiách sa preukázalo, že zvyšujú hladinu hydratácie. Hydrolyzovaný kolagén je zložený z malých peptidov s nízkou molekulovou hmotnosťou, je bohatý na esenciálne aminokyseliny vrátane hydroxyprolínu, glycínu a prolínu. Je vysoko stráviteľný, ľahko sa vstrebáva a distribuuje sa v tkanivách tela. S použitím hydrolyzovaného kolagénu súvisí niekoľko zdravotných a kozmetických výhod. Napríklad požitie hydrolyzovaného kolagénu zvyšuje zdravie pokožky znižovaním suchosti a vrások. Zvyšuje tiež svalovú hmotu, zlepšuje zdravie kostí a zmierňuje bolesti kĺbov.