KÚPIŤ

 

KOLAGÉN V ČÍSLACH: TOTO STE O ŇOM URČITE NEVEDELI!

KOLAGÉN V ČÍSLACH: TOTO STE O ŇOM URČITE NEVEDELI!

Tentokrát sme si pre vás pripravili blogovú oddychovku vo forme zaujímavých číselných faktov o kolagéne. Viete, koľko typov kolagénu na svete existuje a kedy uvidíte prvé výsledky po jeho pravidelnom užívaní? Ak nie, tak len smelo čítajte ďalej a odhaľte tie najzaujímavejšie čísla o kolagéne.

Fakt č.1: Existuje až 28 typov kolagénu

Možno ste to nevedeli, no nie je kolagén ako kolagén. Rozlišujeme až 28 typov kolagénu, ale len 7 z nich je dôležitých pre ľudské zdravie (typ I, II, III, IV, V, VI, X). Ak hľadáte kolagénový doplnok, ktorý obsahuje všetky typy, asi vás sklameme. Ale nemusíte smútiť. Medzi tie najdôležitejšie patria kolagén typu I, ktorý nájdete v koži, v kostiach a chrupavkách, kolagén typu II, ktorý pomôže vašim kĺbom a kolagén typu III, ktorý zlepšuje štruktúru svalov, orgánov a krvných ciev. Takže stačí, ak sa poobhliadnete po kolagéne v prášku, ktorý obsahuje tieto 3 typy a máte vyhraté.

Fakt č. 2: Od 25. roku života klesá hladina kolagénu

Kolagén sa v našom tele nachádza prirodzene, no od 25. roku života jeho hladina rapídne klesá. Každý rok sa ho v našom tele tvorí asi o 1,5 % menej a kým dosiahneme 50. rok života, máme ho v tele asi o polovicu menej než za našich mladých čias. Preto je veľmi dôležité kolagén pravidelne dopĺňať, vďaka čomu sa vyhnete mnohým zdravotným problém a tiež si udržíte krásu pokožky, vlasov a nechtov.

Fakt č. 3: Až 75 % proteínov v pokožke je tvorených kolagénom

Jednou z najdôležitejších zložiek nášho tela je proteín. Aj kolagén je druh proteínu a tvorí jeho výrazne veľkú časť. Až 30 % telesného proteínu je tvorený práve kolagénom, pričom proteín v koži je tvorený až zo 75 % z kolagénu. Práve preto je skvelé do svojho jedálnička zaradiť morský kolagén vtedy, keď chcete opäť vdýchnuť elasticitu a jemnosť svojej pokožke. Vyhnite sa tak vráskam, pigmentovým škvrnám a suchým miestam.

Fakt č. 4: Prvé výsledky pri užívaní uvidíte už po 3 mesiacoch

Ak sa rozhodnete pre užívanie kolagénu, napríklad v jeho hydrolyzovanej forme, na výsledky sa môžete tešiť už za 90 dní. Stačí si vybrať doplnok, ktorý vo svojej dennej dávke obsahuje aspoň 6 000 miligramov a po 3 mesiacoch sa prejavia prvé zmeny na vašom tele. Nie každému však začne rásť hustejšia hriva alebo sa zázračne prestanú lámať nechty. Telo vždy doplní kolagén tam, kde ho najviac potrebuje, takže zmeny môžu nastať napríklad v kĺboch, kostiach alebo v črevných stenách. 

Dozvedeli ste sa z dnešného článku zaujímavé fakty o kolagéne? Ak áno, tak sme radi, že sme vám rozšírili obzory. To, že kolagén je malý zázrak už vieme, no ak si ho chcete vyskúšať aj na vlastnej koži, stačí navštíviť náš e-shop a vybrať si jeden z našich ZEEN COLLAGEN produktov.