KÚPIŤ

 

Ako bojovať s reumou vďaka kolagénu

Ako bojovať s reumou vďaka kolagénu

Doteraz sa nepodarilo jednoznačne stanoviť príčinu vzniku reumatoidnej artritídy ani autoimunitných ochorení. Mnoho reumatikov bojuje s reumou rôznymi spôsobmi, existuje spôsob biologickej liečby alebo klasickej liečby liekmi, ktoré vám predpíše váš reumatológ, ale vedeli ste, že je možné bojovať proti reume aj pomocou kolagénu? Čo je to vlastne ale reuma, ktorá každým rokom trápi viac ľudí ? Reuma môže podstate postihnúť každého z nás nehľadiac na vek človeka, aj keď toto ochorenie postihuje skôr starších ľudí.

Čo je to Reuma ?

Reumatoidná artritída patrí medzi zápalové reumatické ochorenia, dochádza tu vlastne k chybnej reakcii obranyschopnosti organizmu. Imunitný systém namiesto toho, aby bojoval napríklad proti baktériám, namieri svoju silu na vlastné bunky a vzniká zápal. Hovoríme, že ide o autoimunitné ochorenie. Typickým prejavom reumatoidnej artritídy je zápal kĺbov, ktorý sa prejavuje opuchom, bolesťou, stuhnutosťou, oslabením sily a funkčnosti kĺbov, ako aj nešpecifickými príznakmi – únavou a celkovou slabosťou. Postihnutý môže byť ktorýkoľvek kĺb, ale najčastejšie bývajú postihnuté drobné kĺby rúk, zápästia, často symetricky na oboch poloviciach tela. Je dokázaná určitá genetická predispozícia. Odporúčanie, ako sa správať, aby sa „autoimunitný” gén neprejavil je: hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa. Vyhýbať sa dlhodobému stresu, doliečiť každé infekčné ochorenie, nezanedbávať liečbu chronických ochorení, do jedálnička zaviesť dostatok rastlinných pokrmov, vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy, neprejedať sa a strážiť si hmotnosť, jednoducho praktizovať zdravý životný štýl. Najstaršou a dodnes používanou liečbou je liečba symptomatická, odstraňujúca príznaky ochorenia – opuch a bolesť. Do tejto skupiny zaraďujeme aj fyzikálnu liečbu (liečba chladom – kryoterapia, ultrazvuk, polarizované svetlo), protizápalovú a liečbu bolesti (nesteroidové antireumatiká a analgetiká). Skupina liekov, ktorej hovoríme „chorobu upravujúce lieky“, okrem potláčania vonkajších príznakov ochorenia dokáže zabrániť nežiaducej deštrukcii kĺbov (glukokortikoidy, antimalariká, soli zlata, cytostatiká v minimálnom dávkovaní).  Toto je reuma a možnosti jej liečby. No pri tejto liečbe je vhodné a priam žiadúce užívať kolagén, pretože je potrebné napádané tkanivo stále obnovovať. Tkanivo reumatikov je napádané podstatne vlastným telom. Hlavná úloha kolagénu je ,,obnovovať naše telo”.  Vedeli ste ale, že aj správny druh kolagénu vám môže pomôcť pri boji s reumou?

Kolagén je najhojnejším proteínom v živočíšnej ríši. Existuje 16 druhov kolagénu, ale takmer všetok kolagén v našom tele je typu I, II alebo III. Typy I a III sa nachádzajú v našej koži, šľachách, orgánoch a kostiach. Kolagén typu II sa nachádza v našej chrupavke – a teda v súvislosti s artritídou pomáha tento kolagén v boji s reumou. Kolagén je tvorený aminokyselinami (stavebnými kameňmi bielkovín). Myšlienkou užívania týchto doplnkov je, že naše telo využíva aminokyseliny na ochranu a obnovu našich kĺbových chrupaviek. Zeen Collagen obsahuje typ I,II a aj III. Preto je vhodnou alternatívou pri boji s reumou, kolagén obnovuje naše kĺby a pohybový aparát, tým pomáha reumatikom k lepšej kvalite života a ku komfortnejšiemu vykonávaniu pohybu.

Naša zákazníčka pani Milka B. (65) , ktorá užíva Zeen Collagen kolagén sa nám vyjadrila ,, Trpím reumou od svojich 45 rokov a odkedy užívam kolagén, už prvý mesiac som videla zlepšenie, nikdy predtým som kolagén neužívala. Hlavne vo večerných hodinách som trpela niekedy neznesiteľnými krčami, ktoré znehodnocovali môj spánok. Odkedy užívam Zeen Collagen, kŕče oslabli a môj spánok je omnoho komfortnejší. Taktiež evidujem zlepšenie pri pohybe a vydržím dlhšie robiť svoje obľúbené činnosti a nemusím si po chvíli sadnúť a oddýchnuť si. Odporúčam užívať kolagén každému, koho taktiež trápi reuma a chce žiť život omnoho komfortnejšie.”

zdroje :  Pravda.sk,blog.arthritis.org,