KÚPIŤ

 

MYSLÍTE SI, ŽE KOLAGÉN NIE JE PRE VÁS? MÝLITE SA.

MYSLÍTE SI, ŽE KOLAGÉN NIE JE PRE VÁS? MÝLITE SA.

Čo vám napadne ako prvé, keď niekto spomenie kolagén? Že je len pre športovcov, že nie je telu prirodzený a že vy ho vlastne k svojmu životu vôbec nepotrebujete? Omyl! Kolagén je základnou stavebnou látkou každého ľudského tela, no, bohužiaľ, starnutím oň prichádzame. V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, pre koho je náš prémiový kolagén v prášku určený a prečo by ste ho do svojej životosprávy mali zaradiť aj vy. 

Pre ženy

Každá žena chce byť krásna. Azda preto sa dnes stretávame s kolagén „boomom“ medzi nežnejšími polovičkami. Ako vám jeho užívanie pomôže?

Ak aj vy máte pocit suchých vlasov, pokožky a lámavých nechtov, mali by ste sa zamyslieť nad zaradením morského kolagénu do vášho jedálnička. Vaše telo sa vám totiž snaží povedať, že práve ten vám chýba. Jeho pravidelným užívaním získate lesklejšie vlasy a pevnejšiu pokožku a nechty.

S pokožkou súvisí aj ďalší ženský problém a tým je celulitída a strie. Čím je pokožka staršia, tým je tenšia a preto sa môže celulitída každým rokom javiť výraznejšia. Ak však bude mať vaša pokožka dostatok kolagénu, problém s celulitídou sa ustáli a nebude sa zhoršovať. 

Pre mužov

Doplnkové užívanie kolagénu nepomáha len ženskému telu. To mužské ho ocení hneď s niekoľkých dôvodov. 

Koľkí z vás trpia nadmerným vypadávaním vlasov? Mnoho mužov sa tesne po dvadsiatke stretne s prvými lysinami alebo kútmi. Keďže sa kolagén nachádza priamo vo vlasových folikuloch, jeho doplnením tak pomôžete vašej hrive udržať sa na hlave. A nielen to! Ak k vášmu vzhľadu patrí aj dlhá brada, kolagén vám s ňou spraví hotové zázraky.

Muži sa často stretávajú so srdcovými ochoreniami. Niekoľko štúdií však dokázalo, že kolagén pomáha zvyšovať hladinu dobrého cholesterolu, ktorý je potrebný pre správne fungovanie srdca. Okrem toho, morský kolagén obsahuje aminokyseliny, ktoré pomáhajú odstrániť nebezpečný tuk z tepien a žíl. To už stojí za vyskúšanie.

Pre seniorov

Kolagén považovali za fontánu mladosti už v starovekej Číne. A dobre vedeli prečo. Čím sme starší, tým menej kolagénu v tele máme. Aj preto sú starším ľuďom blízke problémy s kĺbmi, artritída, či krehnutie kostí. Doplnením hydrolyzovaného kolagénu v tele tak dáte kostiam aj kĺbom potrebnú silu, ba dokonca uľavíte ich prípadným bolestiam. 

Ak už máte nejaký ten rôčik za sebou, určite ste si všimli, že váš organizmus sa už nedokáže sám tak rýchlo a ľahko regenerovať, napríklad pri menších poraneniach. Doplnením kolagénu sa vám posilní funkcia kože a tkaniva, čím sa vám rany zahoja oveľa skôr.

To však nie je všetko. Kolagén vám v pokročilom veku pomôže aj so zažívacími ťažkosťami ako je nadúvanie alebo pálenie záhy. Nezabudnite užívanie kolagénu prediskutovať aj so svojím lekárom, aby vylúčil vážnejšie dôvody týchto príznakov.

Tak čo, našli ste sa v predchádzajúcich riadkoch? Ak áno, tak vyskúšaním ZEEN kolagénu určite nemáte čo stratiť. Okrem príjemnej chuti sa postará aj o vaše telo a krásu. A to už stojí za to.