KÚPIŤ

 

MORSKÝ VS. HOVÄDZÍ KOLAGÉN: KTORÉMU DAŤ PREDNOSŤ?

MORSKÝ VS. HOVÄDZÍ KOLAGÉN: KTORÉMU DAŤ PREDNOSŤ?

Dopriať svojmu telu poriadnu dávku kolagénu, ktorá mu tak veľmi chýba, sa dá pomocou doplnkov, ktoré sa vyrábajú, alebo lepšie povedané získavajú, z viacerých zdrojov. Medzi tie najznámejšie patrí morský kolagén z rýb a hovädzí kolagén z kráv. Ktorý si však vybrať? V riadkoch nižšie nájdete odpoveď aj na túto otázku.

Morský kolagén

Tento druh kolagénu sa získava z rybacích kostičiek a šupín. Jeho hlavnou výhodou je, že oproti iným kolagénom je tento hydrolyzovaný morský kolagén tvorený maličkými čiastočkami kolagénových peptidov, ktoré naše telo oveľa ľahšie príjme a zužitkuje. Obsahuje 3 typy kolagénu, pričom jeho najväčšiu časť tvorí typ číslo 1, ktorý sa stará o dokonale elastickú pokožku bez vrások. 

Mnoho zlých jazykov tvrdí, že každý morský kolagén má nepríjemnú rybaciu chuť. To však už dávno nie je pravda! Vysokokvalitný morský kolagén je chuťovo neutrálny, ale nájdete aj produkty s príjemnou citrónovou príchuťou. Jeho ďalšou výhodou je skvelá rozpustnosť vo vode. Preto, ak budete užívať morský kolagén v prášku, správnym spôsobom prípravy sa vyhnete akýmkoľvek nepríjemným hrudkám alebo nerozpusteným čiastočkám. 

Hovädzí kolagén

Ako napovedá samotný názov, hovädzí kolagén pochádza z kráv, a to konkrétne z ich kože. Okrem toho, že výroba tohto druhu kolagénového doplnku zaťažuje našu planétu, musíte si dávať pozor na to, ako boli tieto kravy kŕmené. V ideálnom prípade by mali byť živené čerstvou trávou, no mnohé z nich sú kŕmené obilninami, pričom sú zavreté vo veľmi zlých podmienkach. A takáto krava nikdy neponúkne zdravé mäso, mlieko alebo kolagén. 

Jeho nevýhodou je tiež jeho vstrebateľnosť. Nie, že by sa do tela nevstrebal vôbec, no pre naše telo je jeho trávenie v porovnaní s morským kolagénom oveľa náročnejšie, čo vôbec nie je výhra pre ľudí s problémovým tráviaci traktom.

Ktorý si vybrať?

Z nášho pohľadu určite ten morský. Okrem toho, že obsahuje všetky 3 typy kolagénu, ľahšie sa trávi a vstrebe do tela, jeho výroba je jednoduchšia a nezaťažuje tak životné prostredie. Všetky nezužitkované časti rýb totiž dostanú druhý život, a to vo forme ZEEN kolagénu. 

Konečný výber toho pravého kolagénu je na vás. My si však stojíme za silou a efektívnosťou nášho ZEEN kolagénu, ktorého zdravotné a estetické benefity si užívajú aj naši spokojní zákazníci. Presvedčte sa na vlastnej koži! Stačí, ak nakúpite na našom e-shope.