KÚPIŤ

 

KOLAGÉN TYPU I, II a III: KTORÝ JE PRE VÁS TEN PRAVÝ?

KOLAGÉN TYPU I, II a III: KTORÝ JE PRE VÁS TEN PRAVÝ?

Vedeli ste, že existujú až tri typy kolagénu? Každý z nich pomáha inej časti vášho tela a preto je dôležité, aby ste poznali ich rozdiely a vedeli si vybrať ten správny. My sme sa rozhodli vám ich v najbližších riadkoch predstaviť a popísať ich jednotlivé účinky.

Kolagén typu I: Koža, kosti, zuby

Tento typ kolagénu je v našom tele zastúpený najviac. Nachádza sa v našich očiach, koži, šľachách, kostiach a zuboch. Medzi jeho top vlastnosti, obľúbené najmä medzi dámami, patrí minimalizovanie vrások a zvýšenie elasticity pokožky. A aby to nebolo málo, môžete sa na neho spoľahnúť v prípade, že chcete mať pevnejšie nechty a vlasy. Hotový elixír! Doplňte si ho, napríklad, vo forme prírodného morského kolagénu v prášku.

Kolagén typu II: Kĺby, miecha, chrupavky

Kde v našom tele môžete nájsť kolagén typu II? Predsa v chrupavkách, ktoré chránia kosti v kĺbovej časti. Jeho proteínové molekuly však nájdete aj v mieche a očiach. Ak teda trpíte bolesťou kĺbov alebo ich zápalom, určite siahnite po tomto type hydrolyzovaného kolagénu. Uľaví sa vám.

Kolagén typu III: Svaly, črevá, cievy

Posledný typ kolagénu nájdete vo veľkom množstve v črevách, svaloch, cievach a dokonca aj v maternici. Jeho nedostatok by ste preto určite nemali podceňovať. Komu najviac pomôže? Všetkým, ktorí majú problém s trávením v súvislosti s črevami. Obzrieť sa po ňom by mali aj tí, ktorí chcú pomôcť pokožke s hydratáciou.

Všetky 3 kolagény bez kompromisov

Prečo si však vyberať len určitý typ kolagénu, keď si môžete dopriať všetky tri dokopy? Náš prémiový ZEEN kolagén v prášku obsahuje typ I, II aj III a preto sa nemusíte báť, že niektorý z nich bude vášmu telu chýbať. Navyše, jeho príprava je neskutočne jednoduchá a s pridaným vitamínom C a kyselinou hyalurónovou máte elixír mladosti na dosah ruky.

Dúfame, že sme vám dnešným článkom objasnili celú kolagénovú záhadu. Každý z jeho typov už v tele máte, no ako dobre viete, starnutím oň prirodzene prichádzate. Nebojte sa preto telu pomôcť, kliknite na náš e-shop a objednajte si ten svoj.