KÚPIŤ

 

KOLAGÉN A INÍ SUPER POMOCNÍCI NA PORAZENIE NESPAVOSTI

KOLAGÉN A INÍ SUPER POMOCNÍCI NA PORAZENIE NESPAVOSTI

Aj vy patríte medzi tých nešťastlivcov, ktorí každý večer bojujú s tým istým problémom? Neviete, ako zaspať a keď aj náhodou zaspíte, tak ráno sa cítite ešte viac unavení. Nepríjemný pocit. Rozhodli sme sa vám preto pomôcť niekoľkými tipmi a trikmi, ktoré vám zlepšia spánok. A pre niekoho to bude možno prekvapenie, no kolagén si dokáže poradiť aj s týmto problémom.

Pomocník 1: Spoľahnite sa na kolagén

Prekvapení? Áno, kolagén si môžete zapísať na svoj zoznam bojovníkov proti nespavosti. Jeho dôležitou zložkou je totiž glycín, ktorý dokáže pomôcť so spánkom hneď niekoľkými cestami. Budete spať kvalitnejšie, efektívnejšie a zaspávanie bude oveľa rýchlejšie. Stačí si rozpustiť kolagén v prášku vo vode a vypiť ho asi hodinu pred plánovaným spánkom. Nemyslite si však, že je to náhrada za tabletu na spanie. To vôbec nie. Glycín v kolagéne znižuje teplotu tela a svalovú aktivitu počas REM fázy spánku. A to je práve to, čo pre kvalitný spánok potrebujete. Glycín v kolagéne tiež zvyšuje hladinu sérotonínu, ktorý má za následok dobrú náladu. Ak sa celý deň len stresujete a ste podráždení, či nevrlí, je skoro nemožné vyspať sa doružova. 

Pomocník 2: Meditujte

Tento pomocník trošku súvisí s dobrou a bezstresovou náladou spomínanou vyššie. Cieľom meditácie je dostať svoje telo a myseľ do pokojného stavu a nechať sa unášať prítomnosťou. Možno si poviete, že je to jednoduché. No sami budete prekvapení, že to vôbec nie je pravda. Máme v hlave milióny myšlienok, ktoré počas dňa analyzujeme a veľakrát ovplyvňujú naše emócie a psychickú pohodu. No ak sa vám podarí pred spánkom stíšiť a predýchať celý deň spolu s príjemnou meditačnou hudbou, vyhrali ste. Vaša myseľ bude pokojnejšia a spánok bezproblémovejší. 

Pomocník 3: Odložte mobil

Pravdepodobne ste už o tom počuli, no len málokto z nás sa toho drží. Aspoň dve hodiny pred spaním by sme nemali pozerať telku alebo ťukať do mobilu, či notebooku. Digitálne zariadenia totiž vysielajú modré svetlo, ktoré znižuje hladinu melatonínu v tele. A práve ten potrebujete pre poriadny spánok. Skúste do svojho života zaviesť predspánkovú rutinu, počas ktorej sa zbavíte všetkých technologických hračiek. Prečítajte si radšej oddychovú knihu a doprajte svojim očiam a mozgu skutočný relax.

Pomocník 4: Vyskúšajte aromaterapiu

Čuch je jeden zo základných ľudských zmyslov, ktorý dokáže zázraky aj v oblasti týkajúcej sa spánku. Vôňa esenciálnych olejov ako levanduľa, harmanček, bergamot alebo ich kombinácia dokáže upokojiť vaše zmysly a poslať vás do ríše snov. Skúste si pár kvapiek nakvapkať do elektrického difuzéra, na posteľné prádlo alebo do večernej vane. Stačí zavrieť oči a sami sa presvedčíte, že táto nočná aromaterapia stojí za vyskúšanie.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek tip na lepší spánok, určite by ste sa mali zamyslieť nad svojimi večernými rituálmi a dať svojmu telu to, čo potrebuje. Kolagén vám pomôže nielen so spánkom, ale má ďalšie množstvo benefitov, ktoré určite oceníte. Navštívte náš  e-shop a vyskúšajte ZEEN kolagén na vlastnej koži.