KÚPIŤ

 

Ako zvládnuť vianočné prejedanie vďaka kolagénu

Ako zvládnuť vianočné prejedanie vďaka kolagénu

Keď hovoríme o kolagéne, väčšinou ho primárne stotožňujeme so starostlivosťou o pleť, ale mladšie vyzerajúca pokožka je iba tam, kde začínajú výhody kolagénu. Kolagén hrá dôležitú úlohu pri vytváraní a udržiavaní zdravého spojivového tkaniva v celom tráviacom trakte. Ľudský črevný mikrobióm je mimoriadne komplikované a zložité miesto. Postupom rokov sa dozvedáme čoraz viac o dôležitosti mikrobiómu, a našom zdraví čriev – nielen pre naše žalúdky, ale aj pre celkovú pohodu nášho organizmu..

Udržiavanie zdravia tráviaceho traktu a sliznice žalúdka je mimoriadne dôležité na prevenciu stavu známeho ako „deravé črevo“. Ak dôjde k poškodeniu bariérovej výstelky čreva, dôjde k netesnosti vnútorností. Tento stav môže umožniť, aby jedlo a odpadové častice prešli do krvi a spôsobili zápal. Netesné črevo môže spôsobiť nadúvanie, plynatosť, žalúdočné kŕče, syndróm dráždivého čreva (IBS), ako aj citlivosť na potraviny na báze pšenice, s vysokým obsahom cukru a obsahujúce lepok. Baktérie v našom črevnom mikrobióme môžu mať vplyv na náš mozog, srdce, obličky a dokonca aj na váhu.

Problémy v mikrobióme môžu byť spôsobené mnohými vecami, od zvýšeného stresu po nesprávnu stravu. Tkanivo v našich črevách je také jemné! Dobrá správa je, že existujú spôsoby, ako môžeme pomôcť zlepšiť naše zdravie čriev. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako povzbudiť vaše črevá k uzdraveniu, je začlenenie kolagénu do vašej každodennej rutiny, pretože obsahuje veľké množstvo aminokyselín glycín, glutamín a prolín, ktoré môžu byť prospešné pre črevný trakt aj pre žalúdok. A ak budete mať zdravé trávenie, hravo zvládnete aj zvýšený prísun jedla počas vianočných sviatkov.

Krásne sviatky želáme!

Tím Zeen Collagen