KÚPIŤ

 

ZABUDNITE NA SKALPEL: 5 ESTETICKÝCH PROBLÉMOV, S KTORÝMI SI KOLAGÉN PORADÍ

ZABUDNITE NA SKALPEL: 5 ESTETICKÝCH PROBLÉMOV, S KTORÝMI SI KOLAGÉN PORADÍ

Asi každému z nás sa už počas života stalo, že chcel na sebe niečo vylepšiť. Riešite jazvičky po akné, bojíte sa strií alebo by ste boli vďační za hustejšiu korunku vlasov? Nemusíte preto hneď utekať k špecialistom a ľahnúť si na operačný stôl. Morský kolagén dokáže zlepšiť mnoho estetických problémov. My vám v dnešnom článku prinášame 5 najznámejších, ktoré vás možno tiež trápia.

Predchádza striám

Ženské telo a koža sa musí počas života vysporiadať s rôznymi zmenami. V puberte sa začne prudko zaobľovať, počas tehotenstva rýchlo rastie bruško a pokožka tak dostáva poriadne zabrať. Preto sa niekedy stane, že koža povolí a na jej povrchu ostanú malé zhluky jazvičiek, takzvané strie. Nie, kolagén vás už existujúcich strií nezbaví, no môže pomôcť ich prevencii. Ak plánujete bábätko alebo ste začali makať v posilke a viete, že svaly začnú rásť, skúste do svojho jedálnička pridať kolagén v prášku (pozor, NIE počas tehotenstva). Spevní sa vaša pokožka a strie sa vám vyhnú oblúkom.

Poradí si so stopami po akné

To, že kolagén pomáha s hojením rán už možno dávno viete. A práve preto dokáže pomôcť aj s vyrážkami. Akné je spôsobené baktériami, ktoré narúšajú pokožku, nehovoriac o ich neustálom vytláčaní a dráždení pri každej zastávke pred zrkadlom. Aby sa tieto miesta čo najrýchlejšie zahojili, skúste siahnuť po kolagénových doplnkoch. Okrem iného vám tiež pomôžu zbaviť sa nepekných jazvičiek, ktoré vám po akné na pleti ostali, keďže kolagén je tiež expert na podporu regeneráciu pokožky. Jednoducho zázrak!

Zjemní vačky pod očami

Čím sme starší tým menej kolagénu máme prítomného v tele. A keďže práve jeho deficit zodpovedá za výraznejšie vrásky a vačky pod očami, vašou primárnou úlohou by malo byť doplnenie kolagénu. Pravidelným užívaním morského kolagénu dodáte svojej pleti stratenú elasticitu, vďaka čomu sa spevní aj pokožka pod očami. Vačky sa zjemnia a nebudete ich musieť prekrývať nánosom korektoru.

Potlačí celulitídu

Výskyt takzvanej „pomarančovej kože” ovplyvňuje množstvo faktorov, ako napríklad dedičnosť, strava alebo nedostatok pohybu. Najmä ženy sa s ňou začnú stretávať okolo 25 roka života a postupom času sa to zhoršuje. Keďže v približne rovnakom veku tiež začíname strácať kolagén a naša pokožka sa stenčuje, celulitída je ešte výraznejšia na pohľad aj na dotyk. Skúste siahnuť po hydrolyzovanom kolagéne, ktorý pomôže zlepšiť stav pokožky na stehnách, zadku aj brušku a pomôže tak aspoň trošku potlačiť prejavy celulitídy.

Pomôže vlasom rásť

Či už muži alebo ženy, všetci sa časom stretávame s rednutím alebo prípadným vypadávaním vlasov. Nemusíte si však hneď utekať nastreliť zopár nových pramienkov. Veľká časť kolagénu sa nachádza v dermise, čo je stredná časť kože, v ktorej sa nachádzajú aj korienky vlasov. Preto, ak začnete pravidelne dopĺňať chýbajúci kolagén, dodáte výživu aj dermisu, ktorý automaticky posilní slabé folikuly vlasov. A silné korienky nemajú dôvod vypadávať! 

Presvedčili sme vás o pozitívnych účinkoch kolagénu? Ak aj vy bojujete s niektorým z vyššie spomínaných problémov, skúste siahnuť po ZEEN kolagéne, ktorý vám každý deň doplní potrebnú dávku zdravia a sily. Stačí navštíviť náš e-shop a objednať si svoj elixír mladosti.