KÚPIŤ

 

Ráno, na obed, večer: Kedy je správny čas na kolagén?

Ráno, na obed, večer: Kedy je správny čas na kolagén?

Rozhodli ste sa dopriať svojmu telu dennú dávku kolagénu, no nie ste si istí, kedy je najlepšie ho užiť? Niekto si ho pripraví ráno, na obed, iní zase večer. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na výhody užívania kolagénu počas rôznych častí dňa a vyberte si tak ten správny “kolagénový čas” pre vás.

Ráno

Väčšina ľudí má svoje ranné rituály, medzi ktoré patrí aj užívanie rôznych vitamínov a doplnkov stravy. Počas noci telo prišlo o veľké množstvo vody, tak prečo ju nedoplniť v kombinácii s kolagénom v prášku? Jednoducho ho nalejete do pohára s vodou, premiešate a vypijete. Hydratujete tak nielen celé telo, ale aj vysušenú pokožku. 

Na kolagéne je však najlepšie to, že ho vôbec nemusíte pridať len do vody. Morský kolagén môžete pokojne rozrobiť aj v ovocných šťavách, mlieku alebo smoothie. A nemusíte sa ani báť žiadnej rybacej pachuti. Vysokokvalitné kolagénové doplnky sú bez príchute, prípadne majú príjemnú citrónovú arómu. Mňam! Skvelý spôsob, ako odštartovať ráno!

Na obed

Zase ste to prehnali s obedom? Mnoho ľudí sa stretáva s tým, že sa im vekom zhoršuje trávenie. A aj na to je hydrolyzovaný kolagén skvelým pomocníkom! Skúste si svoju dennú dávku dopriať vždy po obede a pomôžete tak vašim črevám správne fungovať. Kolagén sa totiž nachádza aj v črevných stenách, ktoré zabraňujú toxínom, aby sa dostali do vášho tela. Ak však kolagén chýba, črevá môžu toxíny prepustiť a hneď máte o problém navyše. 

Večer

Vedeli ste, že naše telo sa regeneruje najmä v noci? Ak chcete dopriať vašej pokožke, vlasom alebo nechtom nádherný a zdravý vzhľad, skúste zaradiť kolagén do vašej večernej rutiny. Telo tak na nočnú regeneráciu nebude samo, ale dostane pomoc vo forme kolagénových peptidov, ktoré sú súčasťou tkanív a ich nedostatok vás môže pripraviť nielen o mladosť, ale aj o zdravie. Pridať ho môžete napríklad do mlieka alebo čaju. Sú to typy tekutín, ktoré vám pomôžu zaspať a v kombinácii s glycínom (zlepšuje spánok a je prítomný v kolagéne) budete spať ako bábätko. 

Kedykoľvek

Nech už sa rozhodnete užívať morský kolagén kedykoľvek počas dňa, nemôžete spraviť chybu. Pri kvalitných kolagénových doplnkoch vôbec nezáleží na tom, kedy ich užijete, pretože telo vďaka nim dostane to, čo potrebuje bez ohľadu na čas. Stačí ho brať pravidelne každý deň, v minimálnej dávke 6 000 miligramov a vaše telo vám už o 3 mesiace ukáže viditeľné výsledky. Nemáte čo stratiť!

Tak čo, už viete, kedy si svoj obľúbený ZEEN kolagén pripravíte vy? To, či ho užijete ráno, na obed alebo večer je len a len na vás, dôležité je len začať a nenechať tak svoje telo a pokožku ukrátiť sa o tento elixír mladosti. Že ešte nemáte svoj balíček doma? Navštívte náš e-shop a vyberte si jeden z našich dvoch ZEEN COLLAGEN produktov.