KÚPIŤ

 

PREČO JE KOLAGÉN NAJLEPŠÍ KAMOŠ ŠPORTOVCOV?

PREČO JE KOLAGÉN NAJLEPŠÍ KAMOŠ ŠPORTOVCOV?

Každý správny športovec vie, že jeho telo je nástroj, o ktorý sa musí poriadne starať. Veď ako inak by potom mohlo podávať špičkové výkony? Zaraďte do svojho jedálnička kolagén a zlepšíte nielen vaše športové výsledky, ale postará sa o vás aj v prípadoch, keď to trošku preženiete. A my vám prezradíme ako.

Zlepší váš výkon

Hlavnou zložkou kolagénu v prášku sú aminokyseliny, ktoré podporujú správne fungovanie kĺbov, svalov a tkanív v tele. Jeho každodenné užívanie vám tak skutočne pomôže dostať zo seba maximum. Vaše svaly a kĺby totiž dostanú potrebnú dávku proteínov a budú môcť pracovať na plný výkon bez toho, aby ste cvičenie museli predčasne prerušiť, napríklad, kvôli bolesti. Nezabudnite ho preto užívať pravidelne, pred každým cvičením.

Naberiete svalovú hmotu

Vedeli ste, že až 10 % vášho svalového tkaniva je tvorené kolagénom? Po 30. veku života je ho však v našom tele čoraz menej a menej. Preto, ak chcete vidieť svoje svaly rásť, nestačí len cvičiť. Pravidelnou dávkou morského kolagénu dostanete do svojho tela to množstvo, ktoré telo už nestačí produkovať samo. Vaše svaly tak naberú nielen na objeme, ale aj na sile. Skvelé, no nie?

Zmierni bolesti

Jedným z najhorších dôvodov, prečo sa športovci prestanú venovať svojej aktivite, sú bolesti. Rýchle športové tempo je veľkou záťažou najmä pre vaše kĺby. Nejedna štúdia odhalila, že užívanie kolagénu pomáha zmierňovať ich bolesti ako počas cvičenia, tak aj po ňom. Podporí flexibilitu a pohyblivosť kĺbu a pomôže s jeho opotrebením. Na čo sa trápiť, keď nemusíte? Ale malé upozornenie. Prekonávajte samých seba s mierou. Nie všetky poškodenia sú „opraviteľné“.

Urýchli hojenie

Predsa len ste sa nevyhli zraneniu? Doprajte si odpočinok a pomôžte si hydrolyzovaným kolagénom. Liečenie natrhnutého alebo poškodeného svalu funguje na princípe regenerácie svalových vlákien. Práve kolagén je veľmi nápomocný počas prvých týždňov hojenia, kedy sa postará o silu nových svalových vlákien a flexibilitu spojivového tkaniva.

V dnešnej dobe plnej sedenia v aute, či kancelárií, je udržiavať si kondičku veľmi dôležité. Šport vás udrží zdravých po fyzickej aj psychickej stránke. Ale primerane. Telo máme len jedno a musí nám slúžiť ešte nejaký ten rôčik. Športu zdar!