KÚPIŤ

 

PRÁŠOK, TABLETY ALEBO TEKUTINA: KTORÚ FORMU KOLAGÉNU SI VYBRAŤ?

PRÁŠOK, TABLETY ALEBO TEKUTINA: KTORÚ FORMU KOLAGÉNU SI VYBRAŤ?

Rozhodli ste sa doplniť kolagén vo vašom tele, no netušíte, akú formu si vybrať? Každému človeku sedí niečo iné, preto vám prinášame spísané výhody či nevýhody práškového, tabletkového a tekutého kolagénu, ktoré vám, dúfame, pomôžu s výberom. 

Práškový

Jedným z najznámejších a najrozšírenejších kolagénových doplnkov sú práve tie práškové. Predávajú sa v obrovských krabiciach spolu s odmerkou, ktorou si naberiete potrebné množstvo kolagénu a rozmiešate v pohári vody. Existujú však aj šikovnejšie riešenia. Hydrolyzovaný ZEEN kolagén nájdete už nadávkovaný v 30 vrecúškach, ktoré jednoducho nasypete do pohára a nemusíte nič odmeriavať. Vydržia vám tak celý mesiac a čo je najlepšie, môžete mať zopár vrecúšok stále so sebou, napríklad v kabelke. 

Okrem toho, že práškový kolagén môžete rozmiešať vo vode, pokojne ho nasypte aj do smoothie, rôznych drinkov alebo raňajkovej kaše. Pravdaže, len tie bez príchute. Ďalšou skvelou výhodou práškových kolagénov je prídavok pomocných látok ako kyselina hyaluronová alebo vitamín C, ktoré pomáhajú vstrebávaniu kolagénu.

V tabletách

Všetci tí, ktorí sú zvyknutí na tabletové suplementy, určite hodia očkom aj po kolagéne v tejto forme. Má však niekoľko nevýhod. Odporúčané denné množstvo kolagénu je dostupné väčšinou vo fakt obrovských tabletkách. A ak máte problém s ich prehĺtaním, určite vám nepôjdu dole krkom ľahko. Ak ich ráno zabudnete, dostanete sa k nim až večer. Oproti tomu morský kolagén ZEEN, balený v praktických vrecúškach, môžete mať stále so sebou a preto sa nemusíte báť, že jeden deň vynecháte.

Tekutý

Tekutý kolagén je väčšinou k dostaniu v jednej fľaške, z ktorej si budete musieť, opäť, pomocou odmerky dávkovať potrebné množstvo. Bohužiaľ, fľašku budete musieť mať vždy doma a budete sa spoliehať na to, že jednoducho naň nezabudnete. Na trhu nájdete aj také, ktoré sú rozdelené na presné dávky do menších fľaštičiek. No úprimne, chcete riskovať, že sa vám jedna rozleje do kabelky?

Vyznať sa v tak obrovskej ponuke rôznych kolagénových doplnkov sa môže zdať častokrát mätúce. Nášho kolagénového víťaza v prášku asi poznáte a ak náhodou nie, zistite si o ňom viac na našom e-shope.