KÚPIŤ

 

ČO ZNIŽUJE HLADINU KOLAGÉNU V NAŠOM TELE?

ČO ZNIŽUJE HLADINU KOLAGÉNU V NAŠOM TELE?

Málokto vie, že kolagén máme prirodzene prítomný v tele. Je to proteín, ktorý je základnou stavebnou látkou tkanív, svalov, kostí a kože. Naše telo bez neho nemôže plnohodnotne fungovať. A čo je najhoršie, časom oň prichádzame. Prinášame vám zoznam faktorov, ktoré majú najväčší vplyv na ubúdanie kolagénu v našom tele.

Starnutie

Azda najvýraznejším a nezvratným ničiteľom kolagénu v tele je starnutie. Čím sme starší, tým menej ho naše telo produkuje. Približne od 20 roku života, telo začne produkovať asi o 1 % menej kolagénu. Toto percento sa každý rok zvyšuje. Výsledkom je menej pevná pokožka a slabšie kosti. Ak nie ste čerstvý tínedžer, určite by ste sa mali zamyslieť nad doplnením kolagénu v práškovej forme. 

Vysoký príjem cukru

Zbožňujete sladké a neviete si predstaviť rannú kávičku bez lyžičky cukru? Možno to od dnešného dňa zmeníte. Vysoký príjem cukru totiž zvyšuje glykáciu. Je to proces, počas ktorého cukor v krvi priľne na proteíny a vytvorí novú molekulu, ktorá tieto proteíny ničí. Keďže aj kolagén je proteín, cukor z neho spraví suchú, lámavú a oslabenú látku. Zažeňte mlsný jazýček morským kolagénom, ktorý vás dokáže zbaviť chuti na sladké a doplní chýbajúci proteín.

Fajčenie

O fajčení a jeho ničivých dôsledkoch asi hovoriť nemusíme. Okrem poškodených pľúc vám však zničí aj kolagén v tele a zbaví vás elasticity pokožky.  Čerešnička na torte? Nikotín zužuje cievy vo vrchných vrstvách pokožky. To má za následok horšie vyživenie pokožky, keďže potrebné živiny a kyslík sa do kože dostávajú oveľa náročnejšie. Zbaviť sa zlozvyku je ťažké, no môžete zmierniť jeho účinky, napríklad, pridaním hydrolyzovaného kolagénu do vašej dennej rutiny.

Prehnané opaľovanie

Ultra hnedá pokožka je trendom, ktorý so sebou nesie aj niekoľko nevýhod. Slnkom pobozkaná pokožka vyzerá síce skvelo, no vedeli ste, že slnečné lúče ničia kolagén vo vašom tele závratnou rýchlosťou? Jeho poškodenie spôsobuje, že vaša pokožka sa neobnoví správne a vám tak na čele vylezie nejedna vráska. Neviete sa zbaviť solárka a slnenia na pláži? Doplňte si teda kolagén do tela chutným nápojom, ktorý sa postará o vašu vysušenú pokožku.

Vyhnúť sa strate kolagénu je nemožné. Dokonca mu to, chudákovi, mnohokrát sťažujeme. Zaraďte prémiový ZEEN kolagén svojho jedálnička a začnú sa diať zázraky. Nie, nestanete sa cez noc opäť sexi dvadsiatnikom, ale dáte telu to, čo mu tak veľmi chýba.