KÚPIŤ

 

AKÉ SÚ MOŽNOSTI VYUŽITIA MORSKÉHO KOLAGÉNU? (Kolagén na pleť, či kolagén na kĺby?)

AKÉ SÚ MOŽNOSTI VYUŽITIA MORSKÉHO KOLAGÉNU? (Kolagén na pleť, či kolagén na kĺby?)

Kolagén je najzastúpenejšia bielkovina v ľudskom tele, ktorá sa nachádza naprieč celým organizmom: vo Vašej koži, vlasoch, nechtoch, zuboch, očiach, kĺboch, chrupavkách, či svaloch….Ak teda užívate kolagén, napomáhate lepšiemu fungovamiu skutočne celého Vášho tela.

Nie je však kolagén ako kolagén. Tu je dôležité urobiť si jasno ešte v jednej veci. Poznáme 27 rôznych druhov kolagénu, a kolagén vo Vašej pleti nie je ten istý kolagén ako kolagén vo Vašich kĺboch. Najzastúpenejšie , a teda aj najdôležitejšie, pre správne fungovanie ľudského tela sú typy I, II a III. Zatiaľ, čo kolagén typu I a III sa nachádza prevažne v pleti/koži, vlasoch a nechtoch – a teda jeho užívaním prospejete  skôr Vašej kráse,  II. typ kolagénu nájdeme hlavne v kostiach, kĺboch a chrupavkách a jeho užívaním prispejete najmä k lepšiemu fungovaniu pohybového aparátu.  Kolagén ako taký zároveň zabezpečuje  neustálu regeneráciu organizmu, čím napomáha udržovať Vaše telo stále mladé a pružné.

Keďže má kolagén  celý rad takýchto pozitívnych účinkov,  bola by škoda aplikovať ho len topicky (teda priamo  pleť, prípadne vlasy, či nechty). Oveľa efektívnejšie v tomto prípade je vnútorné užívanie kolagénu.  Jeho nespornou výhodou je, že dovolíte Vášmu telu nasmerovať prijatý kolagénu tam, kde ho práve najviac potrebuje. ZEEN COLLAGEN je navyše bioaktívny, čo znamená že podporuje Vašu vlastnú produkciu kolagénu.  Taktiež je hydrolyzovaný (rozštiepený na peptidy), čo zabezpečuje jeho bezkonkurenčne rýchlu a účinnú  vstrebateľnosť.