KÚPIŤ

 

7 MÝTOV O KOLAGÉNE: AKÁ JE SKUTOČNOSŤ?

7 MÝTOV O KOLAGÉNE: AKÁ JE SKUTOČNOSŤ?

O kolagéne a jeho účinkoch sa toho popísalo už mnoho. No stále existuje veľa mýtov, ktoré medzi sebou ľudia šíria, no pritom netušia, že s realitou nemajú vôbec nič spoločné. V riadkoch nižšie sme sa rozhodli vyvrátiť tie, s ktorými sa stretávame najčastejšie. Sú vám povedomé?

Nemusíme si kolagén dopĺňať, máme ho v tele prirodzene

To, že kolagén sa v našom tele nachádza prirodzene je síce pravda, no jeho množstvo klesá približne od 20. roku života. Každým rokom ho máme o 1 % percento menej, čo má za následok aj menej elastickú pokožku a viac vrások. Doplnením morského kolagénu tak vášmu telu dodáte to, čo stráca a vaša pokožka tak získa späť svoju pevnosť a pružnosť.

Na vypnutú pleť stačí kolagénový krém

Kolagén je látka, ktorá sa prirodzene nachádza nielen v našom tele, ale aj v koži. Aplikovaním kolagénového krému sa pravdepodobne nejaký kolagén do pokožky dostane, no nie v takom množstve, ako jeho orálnym užitím. Kolagénové proteíny sa musia v tele rozložiť na menšie peptidy alebo aminokyseliny predtým, než sa vstrebú do tela, a to sa deje cez tráviaci systém. Vaše telo jednoducho ľahšie vstrebe kolagén z vnútra, než z povrchu pokožky.

Kolagén je len pre ženy

Veľa ľudí si myslí, že kolagénové doplnky sú len o krásnej pokožke, vlasoch a dokonalých nechtoch. Pritom kolagén dokáže urobiť zázraky aj s našimi kĺbmi, svalmi, hmotnosťou alebo tráviacim systémom. To chceme predsa všetci, bez ohľadu na pohlavie. A okrem iného, kto hovorí, že chlap netúži po dokonalej pleti a hustých vlasoch? Veru milí páni, nebojte sa dodať telu to, čo skutočne potrebuje a vyskúšajte kolagén v prášku aj vy!

Všetky kolagénové doplnky sú rovnaké

Opäť omyl. Kolagénové doplnky sa líšia napríklad formou. Poznáme tekuté, tabletové, či práškové konzistencie. Čo je asi najpodstatnejšie, líšia sa aj zdrojom, z ktorého boli vyrobené, preto sa na trhu stretnete s rastlinnými, ale aj živočíšnymi kolagénovýmidoplnkami. Pri výbere kolagénu si dajte pozor aj na množstvo miligramov, ktoré jedna dávka obsahuje, prípadne na ďalšie prídavky, ako je zinok alebo vitamín C, ktoré pomôžu kolagénu fungovať tak, ako má.

Kolagén nechutí dobre

Mnoho ľudí sa vyhýba morskému kolagénu, pretože sa vyrába z rýb a niektoré kolagénové doplnky majú vraj nepríjemnú rybaciu pachuť. Dnes sa však toho vôbec netreba báť. Väčšina morských kolagénov má skôr neutrálnu chuť, no pre tých náročnejších existujú aj verzie so sviežimi alebo sladkými príchuťami, takže jeho užívanie je naozaj chutné a bezproblémové.

Stretli ste sa aj vy s niektorými z vyššie spomenutých mýtov? Ak áno, dúfame, že sa nám ich podarilo úspešne vyvrátiť. Ak vás ešte stále nejaké mýty mátajú, pokojne sa nám ozvite. V prípade, že by ste radi vyskúšali účinky ZEEN kolagénu na vlastnej koži, neváhajte navštíviť náš e-shop.